מה זה ביטקוין – מה אתם צריכים לדעת ולמה זה חשוב?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אחד מענפי הכלכלה המתפתחים ביותר בשנים האחרונות, ללא צל של ספק, הוא התחום של מטבעות דיגיטליים. מדובר על תחום שעבור רבים הוא עדיין "נסתר מן העין" אך כל מי שמתעסק בכלכלה בהיבטים שונים ובפרט במטבעות, מסחר, בורסות, השקעות וכדומה, מכיר את התחום היטב ויודע עד כמה הוא מפותח. 

מטבע דיגיטלי הוא מטבע שנוצר בעשור הראשון של המאה העשרים ומטרתו לאפשר מסחר באינטרנט, מבלי שיש צורך להחזיק במטבעות ובשטרות, וחשוב יותר, מבלי שיש לממשלות ולבנקים מרכזיים שליטה עליו.

לדוגמא: אם אנחנו רוצים לסחור בדולרים או שקלים, אזי שיש שער יציג שמושפע לא מעט מפעילות של בנקים מרכזיים וממשלות שמטרתן לחזק או להחליש את המטבעות. במקרה של מטבע דיגיטלי, אין לממשלה או לבנק מרכזי בשום מקום בעולם יכולת שליטה וכוח עליו. זה נמצא רק אצל הסוחרים.

אחד המטבעות הדיגיטליים הפופולאריים ביותר, הוא ביטקוין. הוא למעשה המטבע הדיגיטלי הראשון שיצא, ומאז הפך להיות מאוד פופולארי, עד כדי כך שמעבר לעובדה שהרבה מאוד סוחרים פרטיים משתמשים בו אזי שגם חברות ובתי עסק עושים בו לא מעט שימוש לצרכים שונים. ישנם מקומות שמוכנים לקבל תשלום בביטקוין וישנם מקומות שאף משלמים לעובדים שלהם שכר בביטקוין, והם כבר דואגים להמיר אותו למטבעות אחרים.

מה צריך לדעת על ביטקוין?

חשוב להבין מה זה ביטקוין בשביל שיהיה ניתן להבין כיצד להשתמש בו בצורה נכונה וליהנות מהאופציות שהוא מייצר עבורנו.

ביטקוין הוא מטבע דיגיטלי שנסחר על ידי סוחרים, בעזרת ארנק דיגיטלי שהם פותחים ברשת, ארנק מאובטח עם הצפנה שמונע מאחרים להיכנס אליו. הם יכולים לצבור ביטקוין על ידי רכישתו ואז לסחור בו לצרכים שונים. אפשר לרכוש בעזרתו מוצרים ושירותים דרך האינטרנט ואפשר לסחור בו כנגד מטבעות אחרים.

צריך לומר, מסחר בביטקוין מבוסס הרבה מאוד על אמון בין סוחרים. הרי אם סוחר אחד מבצע משא ומתן עם מספר סוחרים במקביל במטרה להגדיל את ערך המטבע שברשותו, לא רק שהוא עלול לפגוע באמון של הסוחרים מולם הוא עובד, אלא הוא מגדיל את ערך המטבע ויוצר מצב שסוחרים אחרים יצטרכו לשלם סכומים גבוהים יותר מאשר ערך המטבע המקורי.

היום, כאמור, הרבה מאוד גורמים שונים נחשפו לביטקוין והפכו את השימוש והמסחר בו לפופולארי יותר. זה נכון גם לגבי חברות וגופים מוכרים, מוסדיים, גדולים, חברות וגופים שיש להם נוכחות פיננסית רחבה.

לדוגמא, אפשר להחזיק בכרטיס אשראי של חברת MAX וליהנות בעזרתו מאפשרות לצבור ביטקוין ולחסוך אותו או להשתמש במטבע לצרכים שונים. אלו דברים שבעבר לא היינו יכולים לחשוב שיקרו, בטח לא כשהמטבע הופיע לראשונה בזירות המסחר. היום זה כבר תהליך טבעי, וסביר להניח שעם הזמן הוא רק יתעצם.

 ביטקוין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

היחידה לבניית אתרי אינטרנט וקידום אורגני

חברתנו היא מובילה בתחום בניית אתרי אינטרנט וקידום אורגני, הצוות שלנו מורכב ממומחים בתחום בניית האתרים היוצרים אתרים איכותיים ומרשימים ברמה הגבוהה ביותר לצד מומחי קידום אורגני שיבואו את האתר שלכם למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש ולחשיפה מירבית.

אז מה היה לנו בכתבה: